© 2015 doomi8 12484719

Porządki w szafie, bzik porządku

       Wiosno, wiosno…wiosenko….gdzie się podziewasz???

 

       Nadeszła wiosna…a wraz z nią marazm poziomowy. Stany depresyjne, nie mam się w co ubrać, we wszystkim źle wyglądam, najlepiej zostałabym w łóżku i cały dzień, tydzień, miesiąc w nim spędziła.

Niestety, zaczęły się nowe obowiązki i trzeba je wypełniać.

Do takiego obowiązku doszło dawno nie sprzątana szafa ….o zgrozo!

Szafę sprzątałam, ostatnim razem ponad rok temu.

Wtedy wszystkie rzeczy potencjalnie szczupłe i nie nadające się do noszenia przy stale rosnącym brzuszku schowałam do worka próżniowego na czas PO ciąży, a nóż się przydadzą.

 

W tym przypadku zaoszczędziłam ok. 75 % miejsca pod łóżkiem i w szafie :)

 

           Nadszedł ten czas, gdzie musiałam przejrzeć wielką szafę, bez ładu i składu.

Znalazłam w niej pełno ciążowych skarbów. Sukienki, sweterki, nawet jedyne spodnie, które teraz włożę do worka próżniowego na miejsce tych nie ciążowych ciuszków.

Lepszej jakości, nie znoszone (!!!), wystawię na allegro, bądź inny portal sprzedażowy (szafa, vinted). Będzie kaska na odświeżenie kolekcji ;)

Z szafy wszystko wyrzuciłam na łóżko i ciuszki poskładałam kategoriami, na pierwszym planie:

- koszulki na ramiączka

- ładne koszulki/ koszule/ mgiełki itd.

- swetry

- spodnie

 

Z tyłu udało mi się upchnąć:

- spodnie dresowe

- koszule nocne

- rzeczy które czekają jeszcze na kilka kilogramów mniej ;P

 

Nie działają na mnie metody typu „odwróć wieszak jak założysz”, metody tabelkowe, czy inne, bez sensu. Na te metody szkoda czasu, niektórym pomagają, niektórzy za bardzo się skupiają na metodzie wypełniania tabelek, niż na sprzątaniu i doprowadzaniu szafy do porządku. Czasem nie ma czasu lub brakuje chęci na odłożenie każdego ciucha na właściwą „kupkę”. Dlatego szafę należy sprzątać dwa razy do roku – na wiosnę i w połowie jesieni.

Najpotrzebniejsze akcesoria do szafy to:

- wieszaki plastikowe (najlepiej płaskie plastikowe, nie dość ze tanie, zajmują mało miejsca, są schludne i praktyczne),

- wieszaki z żabkami (ok. 5-10 szt. na sukienki, bluzki, kombinezony na jedno ramię, czasem spódnice),

- wieszaki drewniane – te bardziej do szafy na korytarz, bądź innej części szafy, na płaszcze i kurtki),

- wieszak na apaszki i paski, taki z kółkami/ obręczami,

- dwa koszyki (na czapki, rękawiczki, szaliki, a drugi a spodenki, topy bez ramiączek),

- i dodatkowe kartoniki, pudełeczka, na potrzebne drobiazgi, czy np. portfele,okulary i inne.

U mnie wiszą tylko sukienki, koszule flanelowe, bluzy i niektóre delikatne mgiełki/ bluzki (powieszone kolorystycznie, kategoriami – obowiązkowo) :)

Nic specjalnego.

 

Każda kobieta, powinna wiedzieć, co mieści się w jej szafie. Nowe kolekcje zalewają nas z każdej strony. Myślę, że nie jedna dziewczyna poruszyła na swoim modowym blogu – must have, które powinna mieć w szafie każda kobieta, bez którego szafa kobieca jest bezużyteczna m.in mała czarna itd. Każda ma swoje must have.

       Ja rozumiem, że niektórym ciężko jest rozstać się z danym ciuchem, wtedy, można schować je w tzw. worku próżniowym. Ważne by było wygodne, ładne i modne. W tym przypadku potrzebne jest dużo cierpliwości i kompan do pomocy (przyjaciółka, mama, chłopak) oraz duże lustro. Ważne jest też oko, należy na takie ciuszki spojrzeć subiektywnym okiem i zastanowić się :

- do czego to ubiorę?

- czy jest modne, na czasie itd?

- czy czuję się w tym wystarczająco dobrze?

- czy nie jest zniszczone, uszkodzone, sprane itd?

 

        Mam mnóstwo ciuchów z lumpeksów. Każdą rzecz pamiętam, nawet pamiętam w jakim lumpeksie ją kupiłam i niekiedy nawet ceny sobie przypomnę ;) Takiego mam bzika <3

 

        Uwielbiam, robić porządek w czyjejś szafie, w swojej nie za bardzo. Ciężko komuś powiedzieć „brzydkie, do kosza”, „niekorzystne”, „beznadziejne”, ale czasami warto się przełamać.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *

*
*

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>